המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

עונת הנחשים

לעבור בשלום את עונת הנחשים

כאשר אנחנו חושבים על נחשים לרוב אנחנו נבהלים מאוד וחוששים ביותר. אנשים רבים לא רק שלא היו רוצים לפגוש בנחש, להביט בנחש שלא לדבר על לגעת בנחש, הם אפילו לא רוצים לחשוב עליו. למרות הפחד הקמאי שיש לבני אדם רבים מנחשים יש להם גם לא מעט יתרונות לבני אדם, במיוחד כאשר הם משמידים מזיקים שונים אשר גורמים נזק ליבול חקלאי. עם זאת, כאשר בני אדם חושבים על נחשים, או כאמור נפגשים פנים מול פנים מול נחש, במיוחד גדול ומאיים, הם מייד רוצים לברוח מהמקום. מעניין הדבר כי גם באזורים גיאוגרפיים שונים בהם אין נחשים ארסיים או נחשי חנק מסוכנים בני אדם עדיין פוחדים מהם.

בישראל יש תשעה מינים שונים של נחשים ארסיים שיכולים לגרום נזק ממשי לבני אדם, אך יש לזכור כי המינים האלו הם חלק מארבעים ואחד מינים החיים בישראל בכלל. כך שבהחלט יכול להיות שאם אתם פוגשים נחש הוא בעצם לא נחש ארסי. המין הארסי הנפוץ ביותר בישראל הוא נחש הצפע הארץ ישראלי. כמעט ואין מקרי מוות כתוצאה מהכשת נחשים אך עדיין יש להיזהר מנחש זה ומנחשים ארסיים אחרים שכן יכולים לפגוע לפגיעות חמורות בבני אדם.

 

לכידת נחשים מקצועית

 

כאמור לעיל, ישנם מינים שונים של נחשים אשר אינם ארסיים ואינם מזיקים לבני אדם, אלא אפילו מועילים להם. למשל, נחש הזעמן השחור הוא נחש שלא כדאי להרוג אותו, על אף גודלו המאיים. נחש זה אוכל אפילו נחשי צפע וגם מכרסמים שונים הגורמים נזק לחקלאות.

נחשים הם אולי חיה מאימת שמטילה אימה על חיות רבות, אך גם הם חיה שלעתים חיות אחרות תוקפות אותה. קיפודים, למשל, ניזונים לא פעם מנחשים ואפילו מנחשים ארסיים, וכך גם נמיות.

כאשר פוגשים בנחש, לא כדאי לקחת את הסיכון ולבדוק מקרוב אם הוא ארסי או לא, כדאי להתרחק מהם במהירות. עם זאת, כדאי להיות מודעים היכן נמצא הנחש כדי שלוכד הנחשים יוכל למצוא אותו במהירות. גם אם הנחש נראה לכם קטן היזהרו ממנו משום שהוא יכול להיות ארסי. על מנת להימנע ממפגש עם נחשים כדאי לשמור על סביבה שאן בה מכרסמים. אם יש לכם בבית עכברים למשל, היזהרו מהם כי הם יכולים למשוך אליהם נחשים.

במקרים בהם נחש מכיש אתכם או מישהו שאתם מכירים אסור להיתפס לפניקה. מעבר לכך, צריך להרגיע את האדם שעבר הכשה ולהשכיב אותו על הרצפה. מייד לאחר מכן יש להזעיק אמבולנס . לא כדאי להניח קרח על המקום. כמו כן, בשום פנים ואופן אין לחסום את המקום הפגוע באמצעות חוסם ורידים או חוסם עורקים, הדבר לא רק שלא עוזר אלא יכול לגרום לנזק משמעותי נוסף. כמו כן, כדאי להוריד ממקום ההכשה תכשיטים שונים. דבר נוסף שאין לעשות הוא לשתות אלכוהול או למצוץ את הארס ממקום ההכשה. כך נעבור כולנו את עונת הנחשים המסוכנת. נלך תמיד לפי ההוראות. ובמידה וניתקל במקרה חריג מייד נזמין שירותי הדברה ושירות לכידת נחשים מקצועית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55