המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

סוגי רשתות יונים

במאמר זה נרחיב את הדיון על רשתות יונים. הרחקת יונים באמצעות רשת היא אחת משיטות ההרחקה הפחות אכזריות שקיימות. הפעולה לא מענישה את היונה במלכודת או באמצעי כואב, אלא פשוט מונעת מעבר של היונים, ממש כשם שגדר מונעת מפולשים להיכנס לשטח לא להם. היות והיונים שונות בהתנהגות שלהן מבני האדם, עיצוב הרשתות שונה מעיצוב גדרות, ויש רשתות מאד מאד מסויימות אשר נועדו להרחקת יונים. להלן מספר דגמים של רשתות אלו:
 
רשת שקופה  - רשת אשר נראית כמו רשת הדייגים. החוטים שלה שקופים לחלוטין ולא ניתנים לראייה על ידי עיין היונה. החסרון הבולט של הרשת הזו היא שהחומר ממנו עשוי החוט - הניילון הוא חומר רגיש לשמשף, ועל כן הרשת הזו מתבלה בקלות במזג אוויר קייצי ארץ ישראלי טיפוסי.
 
רשת חבלים - רשת החבלים היא רשת המשמשת חקלאים, וגם מדבירים העוסקים בהרחקת יונים. רשת זו ניתנת להצבה בקלות בכל נקודה בה יש סכנה שהיונים יקננו, ומהווה חסם איכותי ליונים שינסו לקנן באיזור.
 
רשת לבנה - הרשת הלבנה לא נמצאת רק אצל מדבירים מקצועיים, היא ניתנת לאיתור בחנויות בהן מוכרים מוצרים ביתיים. בעבר, צוותי הדברה מקצועיים היו משתמשים בה אך עם השנים השימוש בה פחת בשל מספר חסרונות בולטים: הצבע הלבן יוצר כתמי לכלוך בולטים הפוגעים באסתטיקה של הגגון ופתח המזגן. העמידות שלה בפני שמש שואפת לאפס, ועל כן הבלאי שהיא צוברת כתוצאה מקרינתה – גורם להריסתה בקצב מהיר. כמו כן, דגמי הרשת, אותם מספקים הספקים למדבירים מאד קטנים ולא מאפשרים כיסוי של גגון בעל גודל ממוצע.
 
 
רשתות להרחקת יונים
 
 
 
דגשים להזמנת רשת יונים
 
המדבירים שיטפלו במקרה שלכם יקחו בחשבון מספר דגשים חשובים להתאמת רשת הרחקת יונים לבית שלכם:
 
1.       גודל האיזור - חשוב לדעת מהו גודל האיזור לו דרושה ההרחקה. רשת יונים יכולה להיות מוצבת על מרזב או גגון קטן ויכולה להקיף בניין משרדים שלם.
 
2.       המראה של האיזור - על פי נתון זה תוכל חברת ההדברה להתאים רשת בצבעים ובחומרים שישתלבו היטב עם האסתטיקה המקומית ולא יפגעו בה. מבחינה אסתטית, כמובן שהכי בטוח זה להשתמש ברשת דייגים שקופה, אולם בשל רגישותה לשמש, הדבר לא תמיד אפשרי.
 
3.       גודל פתחי הרשת - בשיקול זה יש רק נדבך אחד: פתחים קטנים. ידוע כי פתחים קטנים יותר מניבים הרחקה באיכות גבוהה יותר, שכן כך גם ציפורים קטנות לא יוכלו להיכנס פנימה.

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55