שם:
טל':
אימייל:
המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

הדברת תיקנים

 
הדברת תיקנים, או בשמם העממי יותר: ג'וקים, היא בעצם הדברת חרקים ותיקים מאוד,ואומרים שהפחד של בני האדם מהם כבר קיים עוד מימי קדם. הדברת תיקנים לגבי אותם החרקים המהירים מאוד, שיכולים להיכנס לביתנו מכל מקום? אז מה עושים? הדברת תיקנים !
 
 
מול מי אנחנו מתמודדים ?
 
יש להם מחושים ארוכים, גב פחוס מהגב לבטן, גפיים חזקות בעלות כריות דביקות והם בעלי מהירות גבוהה. ישנם שני סוגי תיקנים נפוצים בארץ, התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני. גודלם יכול להיות בין 1 עד 5 ס"מ,תלוי בסוג התיקן. תיקנים הם חרקים המתרבים במהירות,ואוהבים להטיל את ביציהם בכל מיני מקומות בבית. בנוסף לכך שהם חיה שבני אדם לא כל כך מחבבים,הם יכולים להעביר מחלות,בעיקר אם הם נמצאים באזור שיש בו מזון. תיקנים בעיקר פעילים בשעות הלילה וביום הם נוטים להתחבא במקומות צרים ונסתרים מן העין. הם מזיקים לאדם בכך שהם אוכלים את מזונו,ומטילים את הצואה שלהם על המזון. לרוב,תיקנים מגיעים לביתנו בעיקר ממערכות הביוב.

איך מזהים המצאות של תיקנים,ואיך מדבירים אותם ?

קודם כל,הדרך הכי טובה לדעת שיש לכם תיקנים בבית,הוא פשוט לתפוס אותם מסתובבים לנו בבית,וגם לבדוק אם יש תיקנים מתים בסביבת הבית. ניתן לראות ביצים של תיקנים,נשלים,סימני נגיסה על המזון שלנו וריח אופייני ולא נעים. ישנם סוגי תיקנים כמו התיקן האמריקאי,שביציהם חסינים לגמרי מפני הדברת תיקנים ולכן יש להיערך לכך שתצטרכו להדביר שוב כמה ימים לאחר מכן. פעולות הדברת תיקנים נעשית בעיקר לתוך סדקים וחריצים אשר סביר להניח שימצאו שם תיקנים או ביצי תיקנים. הדברת תיקנים לפני הופעתם של תיקנים,תתבצע אך ורק על ידי מדביר מקצועי ומוסמך. הדברת טרום הופעת תיקנים יכולה להמשך חודשיים עד שלושה,בגלל חסינות הביצים שלהם לריסוס. מומלץ מאוד להשתמש בחומרים בעלי רעילות נמוכה יחסית,אך בעלי השפעה לטווח ארוך. ישנם כל מיני דרכים להדברת תיקנים,לדוגמא-ריסוס,מלכודות,איבוק או שילוב של כל האופציות. כאשר מזהים נגיעות של התיקן האמריקאי,יש לבצע הדברה בפתחי ביוב ביתיים,בארונות חשמל ועוד כל מיני אזורים חשוכים וקרירים. חשוב מאוד לחסות היטב מקומות שיש בהם מזון,ולהרחיק ילדים קטנים ובעלי חיים מאזור הריסוס. במצבים שבהם יש מעט תיקנים,ניתן להשתמש בפיתיונות המכילים פרומונים,או לבצע ריסוס בעל רעילות נמוכה יחסית.
ביצוע הדברת תיקנים
הדברת תיקנים - המדביר המהיר


 

לפרטים נוספים
סביבה נטולת תיקנים
דגם: סביבה נטולת תיקנים
סביבה נטולת תיקנים
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
הצטברות תיקנים זה מראה לא נעים
דגם: הצטברות תיקנים זה מראה לא נעים
הצטברות תיקנים זה מראה לא נעים
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
ריסוס לבעיית תיקנים
דגם: ריסוס לבעיית תיקנים
ריסוס לבעיית תיקנים
לפרטים נוספים>>

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55