שם:
טל':
אימייל:
המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

הדברת הדבורים

דבורים וצרעות עלולות להפתיע אתכם בגינה, בבית הפרטי ובבית העסק.

לפני שתתייאשו סופית מזמזומי הדבורים והצרעות, פנו למדביר המהיר - המקצוען בהדברה חזקה!


חשוב מאוד שהדברת דבורים תעשה על ידי מדביר או חברת הדברה מקצועיים אשר יש להם חומרי הדברה מתאימים ולבוש ראוי. כאשר מנסים לבצע הדברת דבורים בצורה עצמאית הדבר יכול להוות סכנה של ממש למדביר החובבן ולכן כדאי להשאיר את העבודה לבעלי מקצוע מהשורה הראשונה שיש להם ניסיון עשיר בתחום ושיטות עבודה מסודרות. כמו כן, הדברת דבורים בצורה חובבנית עלולה אף לפגוע בסביבה ולהרוס את הגינה הביתית.
 

מהן השיטות השונות להדברת הדבורים?

שיטה אחת להדברת דבורים כוללת קודם כל את איתור הקנים של הדבורים. לא פעם הקנים האלו ממוקמים בגזעי עצים, על ענפי העצים, בתוך חורים וסדקים בקיר ובמקומות נוספים. לאחר שהמדביר מאתר את הקן הוא מבצע ריסוס של הקן בעזרת חומר הדברה כימי. חשוב מאוד לציין שבמהלכה של ההדברה המדביר עוטה עליו מעין חליפה מיוחדת המגינה עליו מפני עקיצת הדבורים, 

אשר לרוב עוקצות כאשר הן חשות בסכנה. לרוב הדברת דבורים וקניהן לרוב תתרחש בחודשי הקיץ, אז מקימות הדבורים את הקנים.

שיטה נוספת של הדברת דבורים מתבצעת לא באמצעות חומרי הדברה אלא בעזרת הצבתם של פתיונות שיכולים להרעיל את הדבורים. באמצעות שיטה זו "מפתים" את הדבורים לנגוס בפתיון הרעיל ולא פעם להעביר את הפתיון לכוורת או לקן ובכך לגרום למותן של הדבורים האחרות. לא פעם משתמשים בשיטה זו של הפתיונות הרעילים כאשר אי אפשר לבצעה דברה ישירה של הקן באמצעות חומרי הדברה.

שיטה נוספת של הדברת דבורים מתבצעת לא באמצעות חומרי הדברה ולא באמצעות פתיונות רעילים אלא דווקא עם מלכודות. היתרון של השיטה הזו טמון בכך שהיא כביכול יותר "הומנית" ופחות אכזרית לדבורים. כמו כן, אין בה שימוש ברעל מסוכן שיכול לפגוע בגינה או בבני האדם. עם זאת, יש שיגידו כי שיטה זו אינה יעילה כמו השיטות האחרות משום שהיא אינה גורמת למותן של כל הדבורים אשר יכולות לשוב ולהקים את הקן שלהן.

לאחר הדברת הדבורים חשוב לבצע מספר פעולות על מנת שלא נצטרך לשוב ולהתקל בבעיה גם בעתיד. מדבירים מקצועיים יכולים להמליץ לכם על מספר גדול של מלכודות שונות אשר ימנעו מהדבורים לשוב ולהקים את הקן בגינה שלכם.

  "הן משמידות לי את גינת הפרחים החדשה!" או: כל מה שצריך לדעת על הדברת דבורים


עיצבתי לי גינת פרחים חדשה. אין מאושרת ממני, אחרי חודשים של השקעה – כספית ופיזית – חודשים של עבודת כפיים, החלפת האדמה, הרכבת דשן באיכות טובה, שתילה, השקיה, גינון, עכשיו אני יכולה ליהנות מיציר כפיי. יש לי גינה עם הצבעונים שלי, החרציות שלי, הנוריות שלי, גם החלמוניות, ציפורני החתול, המרגניות, האורטנציות והפרגים שלי. הכל כל כך יפה וצבעוני. ואין מה לדבר בכלל על הריח המשכר עכשיו שנכנס אלי לבית בכל פעם שאני פותחת את הדלת למרפסת היפה והפרחונית שלי. הריח בבית נפלא ואני מרגישה בריאה בהרבה רק מהריח המשכר הזה שמגיע אל אפי באופן יומיומי.

אבל על דבר אחד לא חשבתי. עם כל הכבוד לצבעים, לריחות, לטבע, שכחתי שפרחים מושכים אליהם דבורים. גם הדבורים נהנו מהריח שהפיצה הגינה ובאו לטעום מצוף תכולתה. ועכשיו אין לי ברירה, או שהגינה תהיה נטולת ריסוס ולא תהיה, או שהיא תהיה תעבור ריסוס ותהיה. פניתי מיד למומחה של הדברת דבורים ושאלתי לעצתו.
"הדברת דבורים היא באמת צרה שאין לך ברירה ואסור לך לוותר עליה. הדברת דבורים היא חיונית, לא רק להנאה שלך מגינתך אלא גם לבריאותך ולבריאות בני ביתך, ישנם אנשים שסובלים נורא מעקיצות של דבורים, ומלבד הכאב הנורא יש הסובלים מאלרגיות קשות לעקיצת דבורה. ואין מה לדבר על המפגע האסתטי שבבית מלא בדבורים. הימצאותם של דבורים בקרבתכם עלולה להיות סכנה של ממש. ולכן אסור לך לוותר על הדברת דבורים" הוא אמר לי.
אז מה עושים?
"כמו שאמרתי, הדברת דבורים היא חיונית. אין ספק שפרחי הגינה שלך יהיו יפים בהרבה לאחר מכן."
אבל מלאים ברעלים!
"זה לא נכון. הדברת דבורים שנעשית בחכמה, תוך מחשבה קדימה, מתחשבת בכך שמדובר בגינה הקרובה למגורי אדם ונגישה לבעלי חיים אחרים ולכן משתמשים בחומרים שאינם רעילים או בחומרים שהשפעתם על בני אדם ועל בעלי חיים היא נמוכה מאוד. הדברה לדבורים שנעשית במשטחי חקלאות לא כוללת אך ורק שימוש ברעלים, אלא הדברת דבורים מהסוג הזה כוללת גם צעדים מונעים לפני שבכלל מתחילים לחשוב על פיזור רעלים. צעדים מונעים הכוונה לכל צעד שמטרתו להרחיק את הדבורים מהשטח ללא שימוש בכימיקלים. וזה אומר הפסקת הגידול או עקירה של פירות ושל פרחים המושכים אליהם דבורים, השמדה ידנית של כוורות דבורים טבעיות, ועוד צעדים רבים אחרים."

 
לפרטים נוספים
הדברה בעצים נגד דבורים
דגם: הדברה בעצים נגד דבורים
הדברה בעצים נגד דבורים
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
קיימות דרכים להיפטר מדבורים
דגם: קיימות דרכים להיפטר מדבורים
קיימות דרכים להיפטר מדבורים
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
דבורים בבית
דגם: דבורים בבית
דבורים בבית
לפרטים נוספים>>

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55