המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

הדברת מפעלי מזון

הדברת מפעלי מזון

 

הדברה במפעלי מזון מכוונת כלפי כל אותם מזיקים וחרקים אשר נמשכים לאוכל אשר מיוצר ומאוחסן במפעלי מזון. כמובן שכאשר מכינים מזון ומייצרים מזון שמיועד לצריכה של אנשים שונים יש להקפיד על רמת היגיינה טובה מאוד, על אחסון נאות ומסודר, על אחסון נכון של אשפה ועל רמת ניקיון גבוהה מאוד על מנת לדאוג שהאוכל לא יזדהם ולא יפגע בשום צורה. עם זאת, גם כאשר מקפידים על  ניקיון, על היגיינה ועל אחסון נכון עדיין מפעם לפעם ניתן להיתקל במזיקים שונים אשר רוצים גם הם ליהנות מהמזון הטעים. במקרים כאלו יש לבצע הדברה מקצועית במפעלים על מנת להפטר מהמזיקים אשר יכולים לגרום לעתים לנזקים כלכליים כבדים ויכולים להרוס את הסחורה ובמקרים מסוימים אף לזהם את המזון אשר מעובד או מיוצר במפעל.

 

 

הדברת מפעלי מזון

 

הדברה בתוך מפעלים אשר נוגעים למזון, אם כן, חשובה משום שהיא מונעת נזקים כלכליים. כיצד? ברגע שמופיעים מזיקים כמו חרקים או מכרסמים הם יכולים לפגוע בסחורה עד כדי כך שהם הופכים אותה לפגומה ויש לזרוק אותה. כמו כן, כאמור לעיל, מזיקים אשר נמצאים במפעלי מזון, ובפרט מכרסמים וסוגים שוני משל מזיקים יכולה לגרום לזיהום של המזון, דבר שהמפעל פשוט לא יכול להרשות לעצמו.

את המזיקים השונים, גדולים וקטנים אחד, המבקרים במפעלי המזון ניתן להדביר או להרחיק במגוון של דרכים, מבלי לפגוע במזון או עם פגיעה מינימלית במזון בו מטפל המפעל. דרך אחת להפטר מהמזיקים היא לוודא כי האשפה מאוחסנת בצורה ראויה ולא מושכת עליה מזיקים וכי אין פתחים שונים אשר דרכם נכנסים המזיקים למפעל -  אלו הן פעולות מניעה. אם הבעיה נמשכת כדאי להזמין חברה המתמחה בהדברת מפעלי מזון מקצועית אשר יש לה ניסיון ואת הכלים המתאימים והציוד המתאים להדביר את המזיקים בצורה הטובה ביותר. את המזיקים ניתן להדביר באמצעות הדברה נקודתית בעזרת חומרים כימיים, הנחת רשתות, בידוד מקומות מסוימים, אטימת חורים ואפילו שינוי הטמפרטורות במקומות שונים במפעל. 

לקריאה נוספת: הדברת עש המזון

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55