המדביר המהיר שירותי הדברה
המדביר המהיר
 

טיפים לריסוס נכון בבית

טיפים לריסוס נכון בבית

מי לא מכיר את הסיטואציה ? באמצע הביתה, בשעת לילה, הולך לו ג'וק ענקי והבית נמלא צרחות. זה הרגע להזמין ריסוס. לא צריך לחכות למפגש הבא עם ג'וק או עם חרקים לא רצויים אחרים כמו נמלים, פרעושים, ואפילו חולדות ועכברים. יש היום מבחר חברות הנותנות שירותי ריסוס ומספקות מענה לכל מזיק שהוא הנמצא בתחומי הבית ובסביבתו.
 
אחרי הטלפון ההיסטרי לחברת הריסוס יש להירגע ולבצע כמה פעולות הכנה לקראת הריסוס עצמו. יש לנקות את הבית, לשטוף את הרצפה ולנקות אבק היטב. חומרי הריסוס יהיו אפקטיביים הרבה יותר בבית נקי. לכלוך ואבק יורידו מפעולת הריסוס וייתרו את הריסוס כולו.
 
יש חשוף את האזורים הקרובים לפתחי מים, כמו כיורים ומקלחות. מפתחים אלה מגיעים חלק מהמזיקים וריסוס בקרבתם ירחיק את המזיקים באופן מוחלט. כדאי מאוד לחשוף את הרצפות ולא להשאיר חפצים על הרצפה. במיוחד לא חפצים של תינוקות ושל ילדים העשויים לגלות רגישות לחומרי הריסוס. בכל מקרה כדאי לדעת שקיימים היום בשוק חומרי ריסוס טבעיים ולא מזיקים ואפשר לעשות ריסוס בבית גם אם יש בו תינוקות וילדים רכים בשנים.
 
 
 
ריסוס לבית
 
 
את הריסוס מבצעים אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. הריסוס מתרחש לכל אורכו ורוחבו של הבית, לאורך הרצפה, בפינות הבית השונות, מאחורי מקומות אסטרטגיים למזיקים כמו מכונת הכביסה, המייבש, תנור האפייה והמקרר. הריסוס מתבצע גם לתוך פתחי הניקוז השונים ואם מדובר בבית צמוד קרע, יבוצע ריסוס גם בהיקף החיצוני של הבית וריסוס בתוך בורות הביוב של הבית.
 
אחרי הריסוס חשוב להמתין מספר שעות עד שתתאפשר כניסה לבית. אין צורך לשטוף את הבית שוב. ריסוס ידידותי לסביבה צירך להישאר מספר ימים עד הניקיון הבא. זהו כאמור ריסוס בטוח לכולם, אך האפקטיביות שלו אינה אורכת טווח מאוד וייתכן שעם חילופי העונות כדאי לבצע שוב ריסוס בבית.

ריסוס במקומות ציבוריים הינו חשוב ביותר לשלום הציבור. הודו סבלה מאוד משיטפונות בשטחה בשנת 2010. שיטפונות אלה גרמו להופעת מקווי מים עומדים במקומות רבים במדינה מה שהיווה קרקע פורייה להתפתחותם של יתושים. יתושים אלה גרמו להתפשטותה של מחלת המלריה המסוכנת ועל כן נדרש ריסוס במקומות ציבוריים רבים. ללא ריסוס מחלות אלה ונוספות מתפשטות ביתר קלות וגורמות נזק רב.

ריסוס בבית או במשרד ניתן לעשות באופן פרטי או על-ידי חברת הדברה מקצועית המתמחה בריסוס. הריסוס נועד כדי להשמיד נמלים, תיקנים, יתושים ומזיקים נוספים אשר הימצאותם, כאמור, הן מסוכנת והן מטרידה. ריסוס באופן עצמאי הוא דבר נפוץ. את חומרי הריסוס ניתן לקנות בחנויות שונות של סופר-מרקטים או בחנויות המתמחות במוצרים לבית ולגינה. ריסוס של חברות הדברה מקצועיות יכול פעמים רבות להיות יעיל יותר ומסוכן פחות. הסכנה בשימוש ביתי של חומרי ריסוס הוא פגיעה עצמית. פגיעה יכולה להתבצע בעקבות חדירת חומר הריסוס אל תוך העיניים, אל תוך הפה או הימצאותו ליד ילדים קטנים. ריסוס על-ידי חברות הדברה מקצועיות מבטיח שתאונות כאלה לא ייקרו. כמו כן, חומרי הריסוס שמשתמשות בהן חברות מקצועיות הם חזקים יותר מחומרים רגילים לשימוש עצמי. במקרים של ריסוס על-ידי חברה סביר להניח שבעיית המזיקים לא תחזור על עצמה לפרק זמן של מינימום חצי שנה. לכן כדאי לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים של חברות הדברה ויעילות מול מסוכנות של חומרי ריסוס. קיבלתם את כל הטיפים לריסוס נכון בבית. כל שעליכם לעשות זה להזמין שירותי הדברה שיפעלו בדרכים הטובות ביותר לשמירה על הבית מפני חרקים ומזיקים שונים.

 

 

 

 

 

 

 

המדביר המהיר, כתובתנו: הרב לוין 40, רמת גן, טלפון: 1-800-35-44-55